Literáti na trati IV

22. listopadu 2017 v 21:17 | Fanda :-) Tylšar |  Knihy

Literáti na trati IV

ISBN:978-80-88113-79-0

Nakladatelství EPIKA

Žánr: Antologie

Počet stran: 369

Kvalitní pevná šitá vazba s lacetkou

CENA: 340,- Kč

Knihu si můžete objednat:

- e mailem na adrese: profandu@seznam.cz
- telefonicky na čísle 776 58 2331

Po obdržení objednávky vám ji pošlu i s podepsaným věnováním autora v nejbližším možném termínu...

A o čem kniha je?

Další díl antologiemá podtitul "Vítejte v dobře rozjetém mezinárodním vlaku". Ano, náš vlak, tvořený jednotlivými vozy ukázek autorů - železničářů nebo těch, kteří o železnici píší, je dobře rozjetý. Svědčí o tom i skutečnost, že křižuje železniční literární síť již čtvrtým rokem a cestujích ve formě autorů či čtenářů neustále přibývá. Z nesmělých osmnácti průkopníků v prvním díle se letos vyšplhal na neskutečných sedmdesát dva. A to počítám jen ty literární.

Stejně jako loni se k nám přidali přátelé z Polska a Slovenska. Jazykovou pestrost knihy jsme ale rozšířili o jazyk takřka celosvětový - esperanto. Takže si v této knize můžete přečíst i dva příspěvky v této mezinárodní řeči. Samozřejmě, stejně jako u polštiny, s kvalitním českým překladem.

Kniha již druhým rokem vychází pod křídly Mezinárodní federace pro volný čas železničářů FISAIC. Proto v ní naleznete fotografie, ilustrace, ale zejména literární díla mnoha členů skupin českého zemského svazu.

Někteří autoři, publikující v minulých letech, se již nezapojili. Nepovažovali to za svoji prioritu. Na druhé straně jejich místa zaplnilo mnoho literárních osobností. Můžete se tedy těšit na pořádnou porci vyprávění, povídek či básniček... Ty všechny vytvářejí barevný a spletitý obraz toho, o čem současní autoři - železničáři píší, ale také toho, jak nás - železničáře a železnici vnímají naši zákazníci - cestující i okolo trati se pohybující veřejnost.

Často se vedou diskuse o tom, zda má vůbec smysl tyto antologie vydávat. A já jedním dechem odpovídám. Má! Přestože úroveň všech příspěvků není ani zdaleka stejná, jsou svědectvím své doby a pomáhají dokreslovat atmosféru současného železničního písemnictví. A o to nám jde především.

Kdo si chce přečíst díla nositelů literárních cen, nechť sáhne po jiné knize. Kdo má rád železnici a chce se o ní něco dovědět, nebo se jen pobavit zajímavým čtením, ten drží v rukou tu pravou knihu.

Přeji vám tedy mnoho hezkých chvil při čtení, ideálně při cestě vlakem.Za všechny Literáty na trati


Fanda :-) Tylšar
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karel Bruna Karel Bruna | E-mail | 23. listopadu 2017 v 10:02 | Reagovat

Krásné čtení. Mohu všem jen doporučit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama