Od "R" po "S"

18. listopadu 2016 v 13:03 | Fanda :-) Tylšar |  Knihy

Od "R" po "S"


ISBN: 978-80-7453-572-7

Nakladatelství Nová Forma 2015

Žánr: Poezie
Počet stran: 107

Kvalitní pevná šitá vazba s lacetkou

CENA: 249,- Kč

Knihu si můžete objednat:

- e mailem na adrese: profandu@seznam.cz
- telefonicky na čísle 776 58 2331

Po obdržení objednávky vám ji pošlu i s podepsaným věnováním autora v nejbližším možném termínu...


A o čem kniha je?

Kniha Od "R" po "S" aneb Od rýmovaček k sonetům je souborem veršů Františka Tylšara, alias Jahodového básníka, za obdobílet 2012 - 2015, které poznamenala spolupráce s Jihočeským klubem Obce spisovatelů.

Autor sám říká: "V klubu jsem se dostal do prostředí zkušených literátů. Jejich mnohdy nelichotivé, ale podnětné kritiky mi pomohly zamyslet se nad vlastní tvorbou. Zatímco dřívější knihy byly spíše souborem rýmovaček psaných podle jednoduché šablony, v téhle knize naleznete verše dokládající postupné změny. Básník se vyvíjí, roste, zraje... Stejně tak se vyvíjí, roste a zraje i jeho verš...

Proto v úvodu knihy naleznete ještě rýmovačky psané v původním jednoduchém stylu. Ke konci jsou již první nesmělé pokusy o sonet, psaný podle literárních pravidel formy.

Je mi jasné, že k dokonalosti má moje tvorba ještě daleko. Přesto jsem jako autor pyšný na stále povzbudivější slova kritiky redakční rady časopisu Fórum, jehož jsem šéfredaktorem.

Forma i obsah se vyvíjí, přesto jsem stále tím Jahodovým básníkem, jehož verše se líbí stovkám pravidelných čtenářů. Jejich milé reakce jsou mi tím nejhezčím povzbuzením do další tvorby.

Nezbývá mi tedy než poděkovat. Stáně Bumbové za odbornou kritiku a rady, Hance Hosnedlové za příklad, který mi dává, Kláře Gabrielové za ilustrace, manželce a rodině za podporu, všem svým Múzám za polibky a všem čtenářům za dlouhodobou přízeň."Děkuji!Fanda :-) Tylšar

Jahodový básník
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama