Literáti na trati III

8. října 2016 v 19:34 | Fanda :-) Tylšar |  Knihy

Literáti na trati III


ISBN: 978-80-88 113-49-2

Nakladatelství EPIKA

Žánr: Antologie

Počet stran: 359

Kvalitní pevná šitá vazba s lacetkou

CENA: 300,- Kč

Knihu si můžete objednat:

- e mailem na adrese: profandu@seznam.cz
- telefonicky na čísle 776 58 2331

Po obdržení objednávky vám ji pošlu i s podepsaným věnováním autora v nejbližším možném termínu...


A o čem kniha je?

Již třetí díl antologie píšících železničářů a autorů, kteří píší o železnici, tentokráte s podtitulem "Železnice bez hranic" obsahuje výběr z děl padesáti autorů.

Železnice je opravdu fenomén, pro který pomyslné čáry na mapě, znamenající hranici, neplatí. Cestujete-li vlakem, zpravidla si ani nepovšimnete místa, kde začíná kolej jiného státu. A podobné je to i s železničními literáty. Proto jsem letos oslovil i naše kolegy v zemích, které jsou nám jazykově blízké - na Slovensku a v Polsku.

V letošní antologii jsem si dal za cíl shromáždit nejen průřez tím, o čem současní autoři - železničáři píší, ale také tím, jak nás - železničáře a železnici vnímá cestující i okolo trati se pohybující veřejnost. Opět v ní naleznete širokou škálu autorů. Počínaje těmi, kteří nalezli odvahu zveřejnit svůj text poprvé, konče zkušenými spisovateli, kteří knihy píší, vydávají a jejichž tituly zdobí nejednu výkladní skříň knižních obchodů.

Novinkou v letošním vydání je skutečnost, že kniha vychází poprvé pod křídly Mezinárodní federace pro kulturu a volný čas železničářů (FISAIC), která byla založena na podnět Francie a Švýcarska západoevropskými železničáři již v roce 1952. Její česká literární sekce vznikla letos v únoru a do budoucna jistě přinese další možnosti mezinárodní spolupráce na železničně-literárním poli. Přínos FISAIC se projevuje i v této knize. Obsahuje nejen příspěvky členů literární sekce, ale svými fotografiemi přispěli také autoři sekce fotografické.

Často se vedou diskuse o tom, zda má vůbec smysl tyto antologie vydávat. A já jedním dechem odpovídám. Má! Přestože úroveň všech příspěvků není ani zdaleka stejně literárně vysoká, jsou tyto obrazem, svědectvím své doby a pomáhají dokreslovat atmosféru železničního písemnictví. A o to jde především. Kdo si chce přečíst díla nositelů literárních cen, nechť sáhne po jiné knize. Kdo má rád železnici a chce se o ní něco dovědět, nebo se jen pobavit zajímavým čtením, ten drží v rukou tu pravou. A najde v ní nakonec i ty ukázky z děl oceněných autorů.

Přeji vám tedy mnoho hezkých chvil při čtení, ideálně při cestě vlakem. A pokud se vám zalíbí, můžete si objednat i první a druhý díl, které vyšly dříve.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama